فیلتر قیمت اطلاعات فیلتر قیمت بازه قیمت مورد نظر را انتخاب کنید

نمایش دادن همه 7 نتیجه

روش های مراقبت از پوست صورت:

ساختار هر پوستی متفاوت است و بنابراین نیاز به مراقبت اختصاصی دارد. اینکه کدام روش مراقبتی برای شما مناسب است به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع پوست شما نقش مهمی در انتخاب محصولات مراقبتی دارد.

مراقبت از صورت برای انواع پوست:

اولین مرحله شستشوی پوست صورت است که پوست را برای استفاده از محصولات مراقبتی آماده کرده و پایه و اساس نفوذ مواد مغذی و مواد فعال را به عمق پوست آماده می‌کند.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید یکی از دلایل اصلی پیری زودرس پوست است، پس محافظت از پوست در برابر نور خورشید بخش مهمی از مراقبت از صورت است.

بسیاری از کرم‌های روز حاوی یک فاکتور محافظتی در برابر آفتاب هستند، لایه‌برداری منظم به آرامی سلول‌های مرده پوست را از بین می برد، منافذ پوست را تمیز و رنگ چهره را صاف می‌کند. علاوه بر این، گردش خون را افزایش می‌دهد.
کرم شب نیز علاوه‌بر مواد ضدچروک حاوی لایه‌بردار نیز است و به همین دلیل استفاده از آن در روز، پوست را در برابر نور خورشید حساس می‌کند. در این کرم مواد ضدچروک قوی‌تری به کار رفته است که برای عمکلرد بهتر نباید با انواع کرم ضد آفتاب یا کرم پودر استفاده شود. همانطور که مشخص است کرم شب بر عکس کرم روز فاکتور محافظت از نور خورشید را ندارد.

مراقبت های ویژه یا ماسک:

ماسک‌های صورت مختلفی متناسب با نیازهای شما در دسترس هستند. لب ها نیز نیاز به مراقبت روزانه دارند، زیرا پوست ظریف لب‌ها غدد چربی ندارند و بسیار نازک‌تر و حساس‌تر از پوست صورت هستند. بنابراین نیاز به مراقبت بیشتری دارد که از آن در برابر تأثیرات مخرب محیطی و نور خورشید محافظت کند.

مراقبت از دورچشم:

پوست اطراف چشم نازک‌تر و حساس‌تر از بقیه قسمت‌های صورت است، غدد چربی کمی ‌برای آبرسانی دارد، و هر روز در معرض ساعت‌ها حرکات کوچک و حالات صورت است و اغلب اولین جایی است که نشانه‌های پیری در آن دیده می‌شود. ممکن است بپرسید: واقعا به کرم دور چشم نیاز دارم؟ قطعا بله، پوست اطراف چشم نازک، ظریف و بسیار متفاوت از بقیه پوست صورت است. به محصولی نیاز دارد که به طور خاص برای رفع مشکلاتی که بیشتر در اطراف چشم مشاهده می‌شود، مانند حلقه‌های تیره، پف و خطوط ریز، فرموله شده باشد.

استفاده از سرم پوستی:

سرم‌های صورت، مواد موضعی با قدرت بالا و سبک هستند که با غلظت بالاتری از مواد فعال مانند ویتامین C و اسیدهیالورونیک، برای هدف قرار دادن نگرانی‌های خاص پوست فرموله شده‌اند. آن‌ها باید زیر مرطو‌ب‌کننده استفاده شوند. برای ترتیب استفاده از محصولات روتین مراقبت پوستی یک قانون کلی وجود دارد؛ محصولاتی با قوام کمتر را در لایه‌های زیرین محصولاتی با قوام بیشتر استفاده کنید.  بنابراین جایگاه استفاده از سرم‌ها در زیر مرطوب‌کننده‌ها و محصولات روغنی خواهد بود.

کدام روش مراقبتی برای کدام پوست ؟

• پوست حساس: پوست‌های حساس به عواملی مانند تأثیرات آب و هوا و همچنین ترکیبات محصولات مراقبتی واکنش نشان می‌دهند پیشنهاد می‌شود از محصولات مراقبتی استفاده کنید که تا حد امکان پوست را کمتر تحریک و آن را در برابر تأثیرات محیطی تقویت و با ترکیبات فعال مانند بابونه و گل رز، حساسیت‌های موجود را از بین‌برده و خاصیت تسکین‌دهنده و ضدالتهابی داشته باشند.
• پوست خشک: توانایی پوست در حفظ رطوبت با افزایش سن کاهش می‌یابد. اگر پوست خشک فاقد چربی باشد، رطوبت ذخیره شده در لایه‌های عمیق تر پوست را از دست می‌دهد. پوست خشک در مرحله اول نیاز به رطوبت دارد. اسید هیالورونیک یا عصاره جلبک، باعث تقویت و افزایش ذخیره چربی در پوست می‌شود. این مواد در بعضی از مرطوب‌کننده‌ها و آبرسان‌ها وجود دارند.
• پوست چرب: در پوست‌های چرب غدد چربی بیش از حد سبوم تولید می‌کنند و در نتیجه پوست براق و یا مستعد جوش می‌شود. نیاز به رطوبت در این نوع پوست ضروری است. فرمولاسیون بدون روغن و ترکیبات بر پایه ژل برای پوست‌های چرب بسیار مناسب هستند.
• پوست مختلط: پوست های مختلط در بعضی نقاط خشک و در بعضی نقاط چرب هستند . محصولات مراقبت از صورت برای پوستهای مختلط چربی اضافی را با اثر مات کردن خود خنثی کرده و باعث تعادل در پوست میشود.

آشنایی بیشتر با پوست در مجله دبیکا