فیلتر قیمت اطلاعات فیلتر قیمت بازه قیمت مورد نظر را انتخاب کنید

نمایش دادن همه 8 نتیجه

استفاده از سرم پوست

سرم‌های پوست صورت، مواد موضعی با قدرت بالا و سبک هستند که با غلظت بالاتری از مواد فعال مانند ویتامین C و اسید هیالورونیک، برای هدف قراردادن نیازهای خاص و تقویت پوست فرموله شده‌اند. سرم پوست باید زیر مرطوب‎‌کننده استفاده شوند. برای ترتیب استفاده از محصولات روتین مراقبت پوستی یک قانون کلی وجود دارد و آن این است که محصولاتی با قوام کمتر را در لایه‌های زیرین محصولاتی با قوام بیشتر استفاده کنید سرم‌های صورت جایگاه ویژه‌ای در محصولات مراقبتی پوستی دارد.

سرم صورت چیست؟

این محصولات دارای مواد موثر با غلظت بالا هستند. سرم‌ها به دلیل فرمول بسیار غنی خود، تأثیر سریعی بر روی نواحی خاص پوست صورت دارند. سبد مراقبت از پوست همیشه باید دارای یک سرم با کیفیت بالا از نیز باشد. بسیاری از سرم ها بر پایه آب هستند و حاوی موادی مانند اسید هیالورونیک، آنتی‌اکسیدان‌ها و پروتئین های مورد نیاز پوست هستند. سرم‌های صورت بر پایه روغن نیز وجود دارند که به طور خاص برای پوست‌های خشک و خیلی خشک طراحی شده‌اند.

سرم‌ها از چه سنی مورد نیاز هستند؟

برای افراد بالای 25 سال، زیرا پوست در این سن اسید هیالورونیک کمتری تولید می‌کند. سرم‎ها با این ماده فعال می‌توانند ذخیره رطوبت پوست را دوباره احیا کنند. مزیت ویژه سرم‌های صورت این است که تقریباً همیشه تأثیر سریعی از خود نشان می‌دهند و استفاده از آنها بسیار آسان است.

روش استفاده از سرم صورت:

بهتر است سرم‌ها را مستقیماً روی صورت بمالید. درصورت همراه نداشتن ابزار مناسب می‌تواندی از پشت دست استفاده کنیم،  زیرا بافت پوست کف دست سرم را خیلی سریع جذب خود میکند . سرم را با پشت دست خود و یا نوک انگشتان خود بردارید و به آرامی روی پوست بکشید. از آنجایی که سرم خیلی سریع جذب می‌شود، بهتر است آن را روی پوست کاملا تمیز بمالید.
هنگام استفاده از سرم‌ها متوجه بافت بسیار سبک آنها می‌شوید که با توجه به نوع محصول بافت آن بین ژل و آب متفاوت است. سرم‌ها به معنای واقعی کلمه روی پوست ذوب می شوند. محصولات مشابه سرم‌ها با ساختار ژل نیز ساخنه شده‌اند. مزیت بزرگ سرم‌ها جذب خیلی سریع آنها است، به این معنی که مواد با کیفیت بالا می توانند بهتر و سریع تر جذب پوست شوند.

آیا سرم می تواند جایگزین کرم روز شود؟

اگرچه سرم‌ها دارای ترکیبات بسیار غنی هستند، اما اکثر سرم‌ها (بجز ژل‌های مرطوب‌کننده) حاوی مواد مرطوب‌کننده کمتری هستند. به طور کلی می‌توان گفت که سرم‌ها به عنوان جایگزین کرم‌های روز و سایر محصولات مراقبتی پوست، مناسب نیستند. آنها به عنوان مکملی در برنامه مراقبت از پوست عمل می‌کنند و به ویژه برای پوست‌های خشک و خیلی خشک.

پاکسازی منافذ پوست قبل از استفاده از سرم:

پوست‌های بالغ، خشک و یا حساس نیز می‌توانند هفته‌ای یک یا دو بار از روش‌های مختلف پاکسازی پوست بهره‌مند شوند.

چندبار در روز میتوان از سرم استفاده کرد؟

اگر پوست تشنه و مشتاق مراقبت است می‌توانید هر روز از یک سرم مغذی استفاده کنید. سرم‌های مرطوب‌کننده با اثر سفت‌کنندگی باید بلافاصله پس از بلند شدن از خواب استفاده شوند. سرم‌های احیاءکننده و مرطوب‌کننده بهتر است بعد از ظهرها استفاده شوند.

سرم‌های ضدپیری:

سرم‌های ضدپیری به طور تخصصی برای پوست‌های افراد بالغ طراحی شده است. این سرم‌ها رطوبت زیادی را برای پوست فراهم می‌کنند و با علائم پیری پوست مقابله می‌کنند. برخی از سرم‌ها همچنین می‌توانند با استفاده منظم تعداد لکه‌های پوستی را کاهش دهند.

سرم های ضد خستگی:

نه تنها ممکن است که بدن شما از استرس و کمبود خواب رنج ببرد، بلکه پوست شما می‌تواند به دلیل استرس، خسته و رنگ پریده به نظر برید. با استفاده از یک سرم مرطوب‌کننده در صبح می‌توانید پوستی شاداب را تجربه کنید.

سرم مخصوص پوست خشک:

یکی از دلایل اصلی پیری پوست، کم آبی پوست است. سرم‌های صورت با ترکیبات اسید هیالورونیک خود می‌توانند به پوست کمک کنند تا آب موجود در خود را حفظ کرده و از ایجاد چین و چروک های ظریف جلوگیری شود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله برنامه‌ریزی برای یک روتین پوستی ساده را در مجله دبیکا مطالعه کنید.